VaclavZeman

Stalo se vam, ze jste si neco pamatovali desitky let a pak vam to najednou vypadlo?

Ja jsem se na VS ucil staroslovenstinu, vzdy jsem byl nejlepsi z rocniku. A ted najednou si nemohu vzpomenout na mnoho slov ve staroslovenstine. Treba takove sloveso „blit“ jsem umel casovat ve staroslovenstine, jak kdyz bicem mrska a ted najednou ne. Zajimave je, ze jeste pred par mesici jsem to studentum rikal a kasal se pred nimi a ted najednou to nezvladnu. Mam podezreni, ze jsem opravdu prodelal tu mrtvici. Stalo se vam to nekdy? Dekuju.

Nejlepší odpověď
paul1

To se stalo i mně s němčinou. Protože ji aktivně nepoužívám, spoustu slov mi vypadlo.

Další odpovědi
cappuccino

Tohle by ti zodpovedel nejlip tvuj lekar. Ja si myslim, ze to mozne je.

zjentek

Ano, častokráte. To když dané prožitky/události už pro mě ztratily smysl. Přebytečné vzpomínky vytlačovat z hlavy pryč- to může být obranný mechanismus těla před přeplněním a zasekáním kapacity hardware, třeba právě tou mrtvicí.

Mrtvici prodělals těžko, ale pokud měls dosud dobrou paměť, můžeš být jejím náhlým úbytkem (věkem, jídlem) natolik překvapený, že se ti jeví jako mrtvice anebo teď budeš nacházet dokonce jiná, podobná vysvětlení. To nám s krátkou a špatnou pamětí nehrozí.

VaclavZeman

Cappuccino, pani doktorka to pri me hospitalizaci zminila, ze je to dost mozne. Ale pak se na to uz vykaslala. Holt je videt, jake to nase zdravotnictvi je. Dekuju.

cappuccino

Vaclave, nechci se pani doktorky zastavat, ale ono s tim asi nejde nic moc delat. Od jedne zname vim, ze to trva nekolik mesicu, nez se clovek zase dostane do normalu. Ona po mrtvici zacla koktat, ale pak ji to preslo a zase se normalne vratila do prace. Jenze to je taky individualni. Roli tam hraje hodne faktoru.