juie

Stalo se vám někdy,že vám porostla doma plíseň hlínu ve vaší běžné pokojové rostlině???

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ano taky.Protože v bytě jsou jiné podmínky jako v přírodě.V bytě je jiná vlhkost vzduchu jako venku a nefouká tam vítr,aby vrch hlíny osušil.Přesazení nepomohlo znovu se tam objevila.Tak ji vždy odeberu a je to v pořádku,když je ji tam míň tak přidám,zároveň tím přidám živiny.A rostlinám to nevadí krásně rostou.

Další odpovědi
tom004

Určitě stalo.A zjistil jsem,že je lepší zeminu vyměnit,nežli použít „osvědčené“ přípravky pro její úpravu. Je také dobré každou zem,i koupenou před použitím propařit,kořeny rostlin omýt vlažnou vodou a stříknout vhodným stabilizátorem.Je jich dost druhů,proto nepíši žádný konkrétní název.

Děda Louda

To se snadno přihodí při nevhodném složení substrátu a neodpovídající péči o rostliny.

Hykam

Jasně není to nic neobvyklého pokud často zaléváte a zemina je stále vlhká

Deli

Ano. Přesadit.