Lamalam

Ano.

Mnohokrát a nejenom létajícího, ale i padajícího, uvízlého na stromě, na střeše apod. Manžel tenhle nesmysl dostal od Ježíška.

Další odpovědi
klumprt

Ano.

Ano, už si to může dovolit kdejaký trouba. Ta nejlacinější šunty stojí snad do dvou tisíc.

Roman71

Ne.

Mám sice RC quadrocopteru, ale autonomní model (samostatně se pohybující) jsem fakt ještě na vlastní oči neviděl. Hodně lidí si plete drona, který po nahrání souřadnic letí sám určenou trasou, a rádiem řízeným model, který ovládá pilot ze země vysílačkou. Docela rád bych nějakého skutečného drona viděl na vlastní oči.

dubraro

Ano.

Vzhledem k tomu, že ho sám mám, vídám ho docela často 🙂

led

Ano.

James Bond v akcii… Dokonca v použití ako „tichý pozorovateľ“ majiteľa stavby, pred ktorou bolo protestné zhromaždenie. Tak si tam lietal a pozoroval, uši-oči zaznamenávali účastníkov, ale bolo mu to nakoniec xxx(doplňte si) platné, aj tak bola stavba zastavená.
Nepraktická vec?
Malý príklad:
1 – turista – potrebujete sa zorientovať v teréne, zo zeme nevidíte ďaleko, pošlete svoje „oči“ do výšky a vidíte do diaľky
2 – záchranári – pátranie v nepriechodnom teréne
3 – montáž, údržba – Predstavte si, že potrebujete sa niekam dostať a ajhľa, vyliezť bez lana je problém, ale ako to lano dostať hore? Pomocou drona, vynesiete a prehodíte cez konštrukciu povrázok (musí byť ľahký), ktorým potom vytiahnete nosné lano a hurá môžte liezť hore…

gecco

Ano.

A co na tom?
😉
Vcelku nedaleko se přímo rojej…

Kepler

Ne.

U nás to moc nelítá. Ale už si chystám solidní prak k sestřelu. Na rakety země – vzduch nemám.

Slezi_18

Ano.

GM

Ano.

Na chalupě na dvoře nás zpovzdálí občas jeden šmíruje, když se začne trochu smrákat. Co by se stalo, kdybych ho sestřelila?

Lamalam

Roman71 > dron = bezpilotní letoun řízený na dálku nebo autonomní.

Roman71

Bezpilotní letoun ano, ale pohyb takového drona je z věší části autonomní. Obsluha v tomto případě kontroluje, zda dron dělá to, k čemu byl „vypuštěn“. Do letu zasahuje až v případě, kdy hrozí nějaké nebezpečí, porucha nebo není jisté, zda se dron vrátí sám zpět na základnu. Obsluha pak přebírá funkci pilota a má drona plně pod svou kontrolou.

Pokud je model neschpen samostatného pohybu a je řízený RC soupravou, potom se nejedná o dron, ale rádiem řízený model. V podstatě už je jedno, zda model jezdí po pevnině, pluje po vodě (pod vodou) nebo létá.