Dlostev

Stalo se někdy, že ohlášená bomba opravdu vybouchla?

Vzhledem k dnešnímu vyklízení všech nádraží kvůli anonymovi s bombou mě tak napadlo, zda se někdy opravdu stalo, že by se v místě, kdy byla ohlášená anonymně bomba opravdu našla. Myslím nyní jen území české republiky.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Myslím že ne, ale anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému (dále jen bomby) nebo nebezpečné látky je většinou směrováno do objektů nebo míst, kde se nachází velké množství lidí. Většinou účelem takového oznámení je vyvolání stavů strachu a paniky. Vždy se však musí počítat, že výhružka může být uskutečněna a každé takové oznámení se musí brát vážně.

Další odpovědi
setapouch

Ano a to i v nasi kotline. V srpnu 1996 oznamil anonym bombu ve stanici metra Karlovo namesti. Stanice byla evakuovana, vybuch nikoho nezranil.

Pro dalsi vybuchy a realne nevybuchle bomby a nastrazne systemy viz google.