bolak

Stalo se někdy že by bejvalej fotbalista šel dělat rozhodčího?

Nejlepší odpověď
annas

Např. tito dva:

1. " Stanislav Gajdušek působil v roli brankáře a chytával divizi za Studénku. Pak se stal rozhodčím a dotáhl to až na úroveň Moravsko-slezské národní ligy."

http://nv.fot­bal.cz/scripts/de­tail.php?id=1492­74&tmplid=1484

2. Jiří Stiegler. K fotbalu si „čichnul“ coby žáček v TJ Fezko Strakonice, kde se poprvé postavil mezi brankové tyče. Jako brankář postupně hájil branku druholigové Dukly Písek a v letech 1963 až 1968 i tehdy druholigového celku VCHZ Pardubice. Po návratu do Strakonic reprezentoval místní Zbrojovku, v níž se stal zároveň trenérem. Hráčskou kariéru uzavřel v Sedlici a Radošovicích.

Na rozhodcovskou dráhu se vydal v roce 1972. Po šesti letech, v roce 1978, se objevil jako pomezní rozhodčí v tehdejší federální fotbalové lize. Jeho rozhodcovská kariéra šla strmě nahoru. V roce 1980 vyběhl poprvé na ligový trávník jako hlavní rozhodčí a za další čtyři roky byl zařazen na mezinárodní listiny rozhodčích UEFA a FIFA. Kariéru rozhodčího ukončil v roce 1991. Během ní odřídil jako hlavní rozhodčí 145 prvoligových utkání
http://www.rozhodci-fotbal.cz/novin­ky/jiri-stiegler-se-dnes-doziva-sedmdesatin

Další odpovědi
Nevíteto?

Typuju že jo, proč by se to nemohlo stát? 🙂