Lgee

Stalo se někdy to aby člověk s hloupým jménem něco dokázal?

Samozřejmě je to asi hloupost, ale vždy mají úspěšní lidé normální nebo hezké jméno, nikdy se nestalo aby např člověk s příjmením „Sprostý“ něčeho docílil.

Odpovědi
Drap

Co je to hloupé jméno? Pokud se někomu jeho jméno nelíbí a má k tomu důvod, což hanlivost jména může být, může si požádato změnu příjmení.
Takových jmen, která se budou zdát někomu hloupé jsou desítky a i velké věci se jim povedly. Co třeba Kašpar, aviatik. Bratranci Veverkové, co vynalezli ruchadlo. Neslyšel jsi nikdy? o těch se učí ve škole, ale byly by podobných příkladů desítky.

Rokio

Prokop Diviš vynalezl hromosvod. Diviš je docela hloupé jméno. Pojmenoval tak Ozzák slepici v seriálu Comeback.

paul1

To záleží od člověka, jeho činů a ne od jména. Na druhé straně ale „nevhodné“ jméno
může člověka motivovat k činnosti.

Kazatel

Přijde ti třeba Ein Stein dost hloupé?

da ny

Jistě.
Jejich úspěch není ve jméně. Je v píli, schopnostech, nadání, umu, chuti, odhodlání, vytrvalosti a pilné práci.
U nás si každý, nespokojený člověk může jméno změnit (za 1 000 Kč žádostí na matrice, pokud stát nepodražil). Za druhou tisícovku i příjmení, „hanlivé“ zdarma (např. Jebavý, Hrůza, Šourek, apod.).
„Hezké“ jméno mají ti úspěšní někdy jako pseudonym. Občanské mají jiné (např. Michal David. Lucie Bílá). Můžeš být třeba Max Braun ;D, cokoliv si sám vybereš .
Přestaň si hýčkat/pěstovat mindráky, utápět se v sebelítosti a hledat chyby kolem sebe.

da ny

Jména jsou různá. Některá pěkně znějící, líbivá, nejsou hloupá. Hloupí jsou jen lidé. A hloupý Honza z pohádek, vyšel jako „chytrák“, dobrák.