bolak

Stalo se někdy na nějakým koncertě…

…že by si nějaká známá skupina pozvala jako předkapelu někoho úplně neznámýho, a ta předkapela by je tak moc zastínila, že by pak tu hlavní kapelu fanoušci vypískali?

PS: Na fotbale se tohle občas stává, že přijede aucajdr z nějakýho zapadákova do velkýho města, hrát s týmem nabušeným hvězdama a stane se to že favorit nic nepředvede a naopak aucajdr hraje famózně, vytváří si šance, utočí, i když poněkud něobratně, protože na to není zvyklej, pak se přidá i rozhodčí kterej odpíská nějakej nesmysl právě tomu aucajdrovi a nakonec celej stadion skanduje a fandí tomu aucajdrovi a na svý vlastní hráče píská. Tak mě zajímá jestli se tohle může stát i na koncertě :)

Nejlepší odpověď
samicek333

Mohlo by, ale pravděpodobně by si ta hlavní skupina nepozvala někoho lepšího…

Další odpovědi
Ivetka303

Hodněkrát se stává, že je předkapela lepší než samotná známá kapela. Ale ještě nikdy nikoho takto nevypískali.. přece jen kvůli té hlavní skupině tam lidi jdou..

barnajka

No tak určitě se může stát, že předkapela na koncertě zazáří víc než samotná hlavní hvězda, ale to vypískání je podle mě už trošku přehnaný scénář :) Když jsem jednou fanoušek nějaké kapely, tak asi je mám rád: kdyby stáli za houby stabilně, asi na ně nebudu chodit…a pokud jim to ujede jednou za čas, přece na ně kvůli tomu nezanevřu?! To se holt stává, nejde být vždycky úplně stoprocentní…
Není to tak dávno, co jsem kdesi narazila na nějakou diskuzi: fanoušci si tam sdělovali dojmy z megakoncertu Ewy Farne. Ta si tam tehdy jako hosty pozvala ostravskou kapelu FiHa – kapela jest to relativně neznámá, no rozhodně míň známá jak Ewa. A co jsem tak četla ty reakce lidí, snad všichni říkali to stejný: že Ewa byla sice dobrá, ale hlavní hvězdou večera byla FiHa :)
Jinak sama mám pár podobných zkušeností: před cca 10lety jsem byla v Praze na megakoncertě Elán. Byl to první takový koncert po té Jožově havárce – no událost jako hrom! Bylo tam několik předkapel, např. Katapult, Peter Nagy, Žbirka…a taky Lojzo. Eláni byli tehdy fakt skvělí, koncert jsem si užila. Ale ti Lojzo…to byli řízci! :D Takový praštěný jelita, ale člověk se u nich aspoň vyblbnul. Neříkám, že byli lepší jak Eláni..ale rozhodně se jim kvalitou jejich vystoupení mohli rovnat.
Podobný dojmy jsem si často odnášela z letních fesťáků: kapela, co měla být jako headliner, mě docela zklamala…zato kapely, do kterých jsem moc nadějí nevkládala, mě nadchly úplně nekřesťansky :)

iceT

Ale tohle se přece může stát i v jiném oboru,třeba u filmu.Herci zvučných jmen a dobrý režisér ještě nezaručí,že se film ve finále bude líbit.

Já jednou byla na(ne zrovna koncertě),jedna kapela se poslouchat dala a druhá ne díky zvukaři.A proč by i outsider nemohl mít občas štěstí?