Avatar uživatele
Strange

Stalinův původ deprimace. Věděli jste o tom, že měl na obličeji spousty jizev po neštovicích?

Ožehavé téma, Škvorecký, popsal skutečnost nutkání postižených lidí vyrovnat se s pupínky jiným způsobem! A co vy, jak to řešíte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, petra15 před 3708 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

.................. "Právě Kramer už předtím u Stalina zjišťuje rozsáhlou atrofii (zmenšení) svalstva na jeho levé ruce. Aby si byl svou diagnózou jistý, zve ke konzultaci svého kolegu. Bechtěreva. Ten Stalina vyšetřuje celé tři hodiny a oznamuje konziliu lékařů, že jde o typický případ paranoie, z čehož se dají vyvozovat i důvody těžkých Stalinových depresí. Právě toto dlouhé vyšetřování je také důvodem toho, proč na konferenci přijíždí se zpožděním. Přitom právě během své nepřítomnosti je Bechtěrev zvolen čestným předsedou svazu. Na otázku, kde se zdržel, bez ostychu a s ironií sobě vlastní odpovídá: ‚‚Prohlížel jsem jednoho suchorukého paranoika.‘‘.­.....(Net)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nějaký pupínek se mně udělal na prsou, tak jsem ho rozškrabal.
Doplňuji:
Stalin byl hlavně velmi malý. Něco jako Roman Skamene a to ho hodně deprimovalo.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Neštovice byla tehdy velmi vážná nemoc a jeho matka slíbila, že pokud se uzdraví, stane se Stalin knězem. Také měl levou ruku hodně kratší než pravou.
Údajně nehoda. Ke všemu byl velmi malého vzrůstu a to ho možná deprimovalo nejvíc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Z čeho všeho měl Stalin deprese to nevím a je mi to celkem fuk. Ale určitě mezi důvody nechyběl strach, že neodpravil někoho, kdo by mohl odpravit jeho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cynique

Věděli.
Škvorecký ví kulový, vždyť neměl žádný pupínky.
Doplňuji:
A teď nová slova pro dnešní den: deprimace, deprivace, depravace.

Upravil/a: cynique

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek