Avatar uživatele
hapiky

Stali jste se někdy oběti posměchu a urážek, když dodržujete předpisy ZSP při jízdě automobilem?

Ukazování na čelo, prostředník ap.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, BergySeltzer před 2537 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

To já nevím. Když řídím, tak obvykle nesedím v autě jiného účastníka silničního provozu, takže netuším, jestli se mi vysmívá, totéž analogicky platí o kolemjdoucím chodci. Pokud jede někdo se mnou v autě, vždy drží pysk. Ví dobře, že bych hned zastavil a vyhodil ho, třeba uprostřed křižovatky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Ani ne, jen zdvižený prostředník jako reakce na mini troubení, když mi mladý kluk nedal přednost zprava.
A zdvihal ho jen jako 🙂, měl ruku ven z okénka, opřenou o rám střechy a zdvihal několikrát jakoby napůl a na krátkou chvíli.
Vypadalo to, že chce ukázat a na druhou stranu má trochu obavy 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Na výsměšná gesta si nějak si nevzpomínám. Ale jednou bylo na silnici tolik rozbředlého sněhu, že jet víc jak 60 by bylo o hubu. Jeden za mnou pospíchal a furt na mně troubil. Až se rozhodl předjet a šel okamžitě do škarpy. Tak jsem si řekl „dobře ti tak, vole“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Jedu lesním nepřehledným esíčkem, kde je umístěna značka A 14, šedesát se služební bedýnkou, přířítí se Superb, bliká, troubí i když maják nemá klídím se na krajnici, zvednutá pěst, vedle blond krasavice mobil v pacičce, zprava vybíhá statný divočák trefuje pravé přední kolo, brzda smyk hladké přistání v lese o statnou borovici. Opodál zastavuji, volám 158 vracím se zpět, posádka bez zranění, děda vyholená lebka, tetován jak africký domorodý křovák, přítelkyně o generaci mladší percing a další ozdoby, tak dědovi pravím, pokud jste u hasičů měl jste zapnout maják abych včas věděl, že spěcháte, dědula se klepal, jenom něco blekotal, slepička si upravovala fasádu a vycpaný dekolt. Měl jsem dvouhodinové zdržení, než vše policie vyšetřila, ale mistra volantu jsem si vychutnal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Co je „ZPS“??
😉
A ne, v zásadě nestal- anebo jsem si nevšiml, při řízení hledím na jiné ´věci´…
😉
Vlastně jednou se mi jeden netrpělivý pokoušel vysvětlit, že spěchá a já mám proto porušit předpisy (tehdy ještě vyhlášku), že „tady“ (v Praze) „je to běžné“…
Stačilo vystoupit z auta…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Ano, hlavně od Pražáků na D1.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

nyjono: pokud měl lepší a dražší auto, tak bych to do něj normálně narval…když jsi měl přednost, kdo by ti co mohl?

před 2535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Na výsměšná gesta si nějak si nevzpomínám. Ale jednou bylo na silnici tolik rozbředlého sněhu, že jet víc jak 60 by bylo o hubu. Jeden za mnou pospíchal a furt na mně troubil. Až se rozhodl předjet a šel okamžitě do škarpy. Tak jsem si řekl „dobře ti tak, vole“.

před 2537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

pardon, vloženo sem omylem

před 2537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

gecco: Zákon o silničním provozu(ZSP)nikoliv ZSP

před 2537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

hapiky: Aháááá…

  1. omlouvám se za přesmyčku ZPS/ZSP
  2. on je to Zákon o provozu na pozemních komunikacích (361/2000 Sb.), takže kdyžtak ZPPK, případně ZoPnPK

Pokud uvádíš takové zkratky, uváděj je srozumitelně…
😉

před 2537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

No ona oficiální hlavička tohoto zákona zní:
ZÁKON č. 361/2000 Sb.,
o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu).

Takže se dá asi použít obojo a stejně všichni říkají „silniční zákon“ :)

před 2536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Takže 361/2000 je jasné…
___
Bohužel, někteří – a ne ´starší´, občas argumentují i vyhláškou 90…

před 2536 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek