Avatar uživatele
ReHu

Stále si myslíte, že za působení komunistů to bylo dobrý?

https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?fbid=10­208281053646357&set=a­.10200136756604021­.4903099.1303958463&­type=3&theater

Jo, je mi jasný, že byly i světlé chvíle.
Občas, když někdo dovolil.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Mirdas, anonym, gecco před 3071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Nebylo to dobré. Není to dobré ani teďka, nebylo to dobré ani za první republiky. Za feudalismu taky ne, ani ve středověku a v době mladší kamenné rovněž ne. A kupodivu to nebude dobré ani za sto let, pokud tu ještě lidstvo bude, to se klidně vsadím s kýmkoliv. Vždy se najde někdo, kdo je vůči nám zm*d a znepříjemňuje někomu život. Takže já se na to můžu vypr*nout, abych furt dokola řešil a v hlavě omílal takové nějaké žabomyší věci, protože je stejně neovlivním. Když se se mnou někdo chce bavit o tom, jestli to je horší teď nebo onehdy, pošlu ho do análu, ať s tím jde otravovat někoho, kdo mu k tomu bude ochotný. Mě to unavuje, je to kontraproduktivní činnost, nic neřeší a nevyřeší. Fuuurt dokola a dokola jak blbý v trávě.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

To si nemyslím a ani jsem si to nikdy nemyslel a myslet si to nikdy nebudu.
Komančové u nás byly jedno z nejhorších zvěrstvech co se tu vyskytlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Cochee, také se mně nechce neustále věci pojmenovávat pravým jménem a pak dostávat vynadáno, ale právě se projevuješ jako typický maloměšťák.

Hlado ano, komunisté nejraději stavěli všechny do latě a jedné řady. Tím se elegantně zbavovali případů tragických, ale někdy i komických, které ovšem byly často až k hořkému pláči.
Např:
můj strejda byl generálmajor letectva. Ve své slavnostní uniformě /mimochodem fakt fešák chlap/ se zúčastni pohřbu své tchyně /mojí babičky/, který se konal v místním kostele. Po ukončení obřadu si ho zavolal stranou předseda tamější stranické organizace KSČ a důrazně mu vytkl, že pokud vůbec mínil vstoupit do kostela, určitě tak měl učinit jako civilista. Namísto toho on, coby voják a komunista usedl dokonce do první řady!

Upravil/a: dudu

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Ne, nebylo – jen někteří to nepochopí či nepřiznají…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

posuzovat komunistické časy by měli ti, co v té době žili, komu komunismus něco vzal, nebo dal. názory lidí, kteří ještě dluží mámě za mléko, já neberu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

Doba kdy jsme všichni žili ve vězení obehnaném po celé hranici plotem s ostnatým drátem, nástražné pasti, psy, vojaky s příkazem kohokoliv zastřelit za odměnu!!!
Kdo zlobil šel do koncentráku.
Kdo zlobil ještě více, dostel nálepku MUKL ( muž k likvidaci ).
Spíše se chci zeptat co si myslet o lidech kteří na tu zlou dobu s láskou vspomínají.
Kdy představitelé Komunistů na vlastní obyvatele pozvali cizí vojska aby jim zabavovali majetek a stříleli do nich. Kdy za odlišný názor než předepisovala Moskva se mstili i na dětech dotyčních osob.
Kdy procesi s takzvanými nepřáteli státu se soudili již dávno před samotným soudem.

Snad jen politické vtipy stáli za to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

O dobe vlády jednej strany (KSČ) nemožno jednoznačne v čiernobielych farbách hovoriť „doba bola dobrá“, alebo „doba bola zlá“, tak isto, ako nemožno takto hovoriť o žiadnej dobe, či už minulej, súčasnej, alebo budúcej (ktorú si môžme len predstavovať.
v každej dobe nájdeme dobré a nájdemé aj zlé.
Nestačí pozerať len v úzkom pohľade, ale v pohľade historickom v súvislostiach so svetovým dianím tej doby.
V súčasnosti ani tu (v ČR) nefunguje rozvinutý kapitalizmus, ale stále je to akási prechodná fáza od socializmu ku kapitalizmu, cesta s čiastočne spiatočnickým a čiastočne pokrokovým systémom. Pokiaľ sa nedostaneme do fázy „každému podľa jeho potrieb“ budeme ešte vešakrát zažívať politicko-spoločensko-ekonomickú megahojdačku, kde budú ľudia spokojní, ale súčasne aj ľudia nespokojní so svojim životom a spoločnosťou okolo nich.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
vitek1724...

Ne.
jsem rad že tu nejsou!!!!!!!!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Aspoň jeho pozůstalí si nemuseli „házet korunou“ jestli půjdou na pohřeb nebo ne, třeba?…všechno něco stojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Mowlo a jak se lišíš ty od těch co to nepřiznají. Já bych řekl prašť jako uhoď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Do hodnocení jakéhokoli jevu se zpravidla okrajové části Gaussovy křivky nezapočítávají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Hlada, matematický vzorec Gausovej krivky je zaujímavý, ale myslím, že pre väčšinu ľudí nepochopiteľný, hlavne v zmysle tejto otázky.

před 3071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Nemyslím, že to je téma k řešení. Spíš, aby lidi nezapomněli a poučili se.
To, že na špatnosti nemyslím neznamená, že se nestaly a nemohou stát znovu.

Takže jen > být ve střehu.

před 3071 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek