arygnoc

stále poslouchám, jako kuřák, že kuřáci

jsou nemocnější, jako „ostatní“.

osobně (třeba z práce) slyším si na zdraví stěžovat spíš lidi s nadváhou (ano, otylých, i přímo tlustých), lidi s nějakou alergii (nebýt moderních lékařských technologií, vůbec by nežili [prominou mi ten cynizmus]), mladých (změkčilých nebo líných?), v tisku jsou nemocní chudáci (nemanuálně pracující) politici, herci, manažeři jiní (chudák pan prezident) … vcelku by mne zajímali zdroje, ze kterých tyto fámy vznikají, protože kuřák si na svou „nemoc“ musí napřed pořádně vydělat (co neplatí o obézních, anorektičkách, pracovně „přetížených“ a pod).

pointa:
proč se společnost nazouvá pouze do jedné skupiny, která si vytvořila závislost?
co alkoholici?
co narkomani?
co tlouštíci?
co požírači čehokoliv (čokolády,masa, …)
co sexuální maniaci (ne jako deviace, jako potřeba)?
co automobilisti?
co workholici?
co anorektici (anorektičky)?
a jiní blázni?

proč je zákonem postihovaná jenom jedna skupina?

[jsem kuřák a jsem naštvanej, že se do mně obouvá třeba nějakej astmatik, který by podle přírodních zákonů ani žít neměl <sorry za hrubost>, neb tlusťoch, který zabírá místo pro dva, …]

Nejlepší odpověď
Pájo

arygnoc, nic proti kuřákům nemám, když mi nekouří přímo pod nos… při jídle, uprostřed zastávky MHD v parným létu… a nečeká se na ně.

Možná tě potěší, že mi v tramvaji nekuřák sice „voní“ víc než kuřák, ale ten zas stoprocentně víc, než bezdomovec! (bez ironie)

Další odpovědi
baghira

Lidé z toho seznamu mě buď neobtěžují vůbec nebo se jejich obtěžování dokážu vyhnout snadněji, než bezohlednému kuřákovi. A proto taky zákon chrání obtěžované před bezohledností obtěžujících.

Je to spíš naopak – kuřáci jsou neustále zvýhodňovaní. Je leckde běžné odejít si z pracoviště každou hodinu na cigaretku, ale asi by neprošlo odejít si na čokoládku, na perník nebo na pár rychlých čísel s partnerkou :))

btw. automobilisti jsou zákony omezeni podstatně víc, než kuřáci :)

Deli

Zda kouříte nebo ne, je Vaše věc a Vaše zodpovědnost.
Já jsem ráda, že už 3,5 roku nekouřím. Je pravda, že se cítím zdravější, jaksi vymizely podzimní rýmy, kašle, chřipky… A když už, za den dva jsem zas fit.

Mně osobně víc vadí ti alkoholici a narkomani. Oni si zlikvidují rodinu, všechny peníze (bůhví jak získané) rvou do drog a my jim nakonec platíme z daní léčbu… Nehledě na to, že jsou navíc ještě nebezpeční, třeba za volantem.

A když už jsem upřímná, tak ten dodatek v závorce o astmaticích mě trochu nadzvednul. Dcera je astmatik – a věřím, že nebýt našeho přecivilizovaného světa, astmatik není.
A když jsme teď třeba byli v zoo a ona se začne dusit, protože vedle si zapálí sobecky pán (v zoo bych to rozhodně zakázala), tak bych ho nakopala. Vadí mi sobečtí kuřáci.