nikita2404

Stal se mi pracovní úraz.Chci se zeptat zda mi 14dni platí zames.100% a pak socialka 60+ zamest.zbytek…nebo celé socka

Odpovědi
JájsemRaibek

Zjednodušeně řečeno se to platí tak, jako každá jiná neschopenka. Pojišťovna, která vyřizuje pracovní úraz na základě předložených dokladů poté dopočítá rozdíl mezi 100% a skutečně vyplacenou nemocenskou dávkou+bolestné at­d.

ivzez

Po dobu léčby budete mít nárok na „standardní“
náhradu mzdy a od 15. dne nemoci nemocenské.

Vše ostatní je plněním pojišťovny zaměstnavatele. Ta plní až po
skončení léčby (nemusí to být hned po skončení neschopenky).

Mohlo by Vás zajímat, že se doba pracovní neschopnosti
kvůli pracovnímu úrazu z hlediska nároku na dovolenou posuzuje
jako odpracovaná. Tzn., že i kdyby léčba trvala déle, nebude
se Vám následně krátit nárok na dovolenou.