Filip84

„Kazakhstan greatest Country in the World!“

Samozřejmě: Kazakhstan je největší zemí na světě! Je největším vývozcem potassia na světě, tak proč by nemohl být i největší vývozce ropy a zemního plynu na světě, že.

A teď vážně: je to naprosto shodný typ oligarchie jako RF, tedy typově. Reálně je tam ještě větší diktatura jednotlivce (=větší diktatura jedné oligarchické skupiny), než v RF. Je tedy otázkou, k čemu by nám to (nemyslím nás jako Českou republiku, ale spíše EHP) bylo, protože náklady na to, aby to bylo vůbec nějak realisovatelné, budou ohromné, a s tím, že by nám RF odmítla dodávat ropu a plyn, počítat nelze, naopak.

Takže ano, jistě, možné to je. Šíleně to přeplatíme, ale dokážu si naprosto lehce spočítat, k čemu to povede: povinné přijetí Eura, větší energetická závislost na Unii. Kdo chce kam…

My to nezměníme, tak nebo tak.

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ww1dME7y­uyk