Stahuji si platformu pro vývojáře Windowsu 8. je to ve formátu iso a na stránkách microsoftu bylo, že potřebuji DVD-9

Nemůžu použít DVD-R, soubor má „jen“ 3,6GB a teoreticky by se to tam mělo vlést.

Chci si to vzít zítra do školy a šplhnout si u učitele, bohužel nemám doma DVD-9.

A pokud bych si nainstaloval na svůj bezdotykový notebook win 8 hned teď, prošla by mi záruka notebooku? Jaká to nese rizika? Co bych mohl pokazit? Šel by lehce vrátit win 7, pokud sem si jej nezálohoval a mám na CD jen jeho 32-bitovou verzi?
Doplňuji:
michal kole-již mnohokrát jsme si stahoval různé hry ve formátu iso a vypálil na stejné DVD, které hodlám použit. Vše mi naprosto bez chyby fungovalo.
Mohl bych to také použít na tento Win 8 či tam bude ten problém?
(jednalo se o trator zetos simulátor 2009,2011 a podobné hry, které jsem mohl nainstalovat ze souborů v počítači, ale potřeboval jsem ke spuštění CD či DVD)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Iso je obraz, vypalovací program to převede na soubory, které uvidíte po vypálení na DVD-9 (DL) – dvoustranné DVD

Myslím, že se zárukou by byl problém, protože notebook jste koupil s Win 7 a ne s 8.

Co jsem tak četl, tak servisy obnoví instalaci a testují zda se problém objeví a že Vám smažou data je jím jedno, do podmínek si to napsali tak po právní stránce jsou krytí.

Pokud si dáte do autoservisu auto a zašpiní Vám koberečky tak máte více šancí na úspěch – že Vám je vyperou.

Další odpovědi
Alesh

Ta odpověď je jednoduchá, ISO je komprimované a záleží co v něm je, resp. jak moc jsou ta data zkomprimovaná. V tomto zmiňovaném případě bude velikost nezkomprimovaných dat přesahovat velikost jednovrstevného DVD a proto to nejde vysmažit. 😉
Záruka ti projít určitě nemůže, tase vztahuje na HW a ten instalací jiného operačního systému nijak ohrozit nemůžeš.

Reuef

s tou zarukou ti neporadim ale ja uz si tu zkusebni verzi W8 vypalil a nainstaloval a veslo se to v klidu na normalni dvd