Avatar uživatele
anonym

Stahuji si platformu pro vývojáře Windowsu 8. je to ve formátu iso a na stránkách microsoftu bylo, že potřebuji DVD-9

Nemůžu použít DVD-R, soubor má „jen“ 3,6GB a teoreticky by se to tam mělo vlést.

Chci si to vzít zítra do školy a šplhnout si u učitele, bohužel nemám doma DVD-9.

A pokud bych si nainstaloval na svůj bezdotykový notebook win 8 hned teď, prošla by mi záruka notebooku? Jaká to nese rizika? Co bych mohl pokazit? Šel by lehce vrátit win 7, pokud sem si jej nezálohoval a mám na CD jen jeho 32-bitovou verzi?
Doplňuji:
michal kole-již mnohokrát jsme si stahoval různé hry ve formátu iso a vypálil na stejné DVD, které hodlám použit. Vše mi naprosto bez chyby fungovalo.
Mohl bych to také použít na tento Win 8 či tam bude ten problém?
(jednalo se o trator zetos simulátor 2009,2011 a podobné hry, které jsem mohl nainstalovat ze souborů v počítači, ale potřeboval jsem ke spuštění CD či DVD)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4528 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Iso je obraz, vypalovací program to převede na soubory, které uvidíte po vypálení na DVD-9 (DL) – dvoustranné DVD

Myslím, že se zárukou by byl problém, protože notebook jste koupil s Win 7 a ne s 8.

Co jsem tak četl, tak servisy obnoví instalaci a testují zda se problém objeví a že Vám smažou data je jím jedno, do podmínek si to napsali tak po právní stránce jsou krytí.

Pokud si dáte do autoservisu auto a zašpiní Vám koberečky tak máte více šancí na úspěch – že Vám je vyperou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Ta odpověď je jednoduchá, ISO je komprimované a záleží co v něm je, resp. jak moc jsou ta data zkomprimovaná. V tomto zmiňovaném případě bude velikost nezkomprimovaných dat přesahovat velikost jednovrstevného DVD a proto to nejde vysmažit. 😉
Záruka ti projít určitě nemůže, tase vztahuje na HW a ten instalací jiného operačního systému nijak ohrozit nemůžeš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reuef

s tou zarukou ti neporadim ale ja uz si tu zkusebni verzi W8 vypalil a nainstaloval a veslo se to v klidu na normalni dvd

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek