wolferka176

Je stahování z ulož.to trestné??

Ahoj když si ztáhnu něco ze stránky ulož.to je to vlastně krádež souborů?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
NikkiHeat

ne

Doplňuji:
Problém mají ti kteří to dají k dispozici. Ale pozor…jakmile to stáhneš a dáš to k dispozici dál tak taky pácháš tr.čin.

OndrisekCZ

ne

Doplňuji:
V dnešní době je stahování odkudkoliv normální pokud něco zveřejníš ( placenou verzi sony vegas za 15+ tisic a u tebe free) tak pácháš zločin, ale pokud něco stáhneš tak to není zločin, ale za předpokladu, že nemají kontrolu licencí a z toho vyplývá když tě nechytí, tak to není zločin 🙂 Vůbec se tím netrap, podvosy jsou všude, ale my nemiliardáři si musíme vypomoci 🙂

Hamon

ne

Trestni zakonik kradez definuje jinak. Ale muzes se dostat do rozporu s autorskym zakonem. Neni protipravni stahovat multimedialni obsah, ale JE PROTIPRAVNI mit SW bez patricne licence.
Doplňuji:
Reezo, bez lzi by to bylo lepsi.

Poklička

ne

Reezo

ne

Není to trestné ani když to znovu vložíš na nějaký portál, aby si to lidé mohli znovu stáhnout… V praxi to funguje tak, že si ty společnosti najímají studenty a různé lidi, kteří 24/7 projíždějí web a řvou všude o smazání dotyčného filmu jelikož porušuje autorské práva. Dotyčný web má 24 hodin na smazání, jenže když to tam dají znova, tak zase ten člověk to bude muset nahlásit znovu a zase mají 24 hodin na smazání… No a takhle je to začarovanej koloběh 🙂
Doplňuji:
pokud to nesmažeš do těch 24 hodin tak už se do toho může vložit policie, ale když to smažeš a nahraješ znovu tak jsi v pohodě.

lizatko11

ne

led

…keď už sme pri definíciách:
1 – JE PROTIPRAVNI mit SW bez patricne licence.
alebo
2 – JE PROTIPRAVNI používat SW bez patricne licence.

V 1.prípade už obyčajné vlastníctvo, držba „SW bez patricne licence“ aj bez jeho používania je protiprávne? Alebo až jeho, viď 2.prípad, používanie, hoci aj bez vlastníctva, je protipávne?

Hamon

  1. je spravne.

led

Ďakujem

Hamon

Uprimne receno, zalezi hlavne na licenci. Ale obvykle se v ni pise, ze pokud s licenci nesouhlasis, musis SW odinstalovat nebo smazat (podle zpusobu zavedeni). Z toho plyne, ze nesmazanim (maje soubory) porusujes licenci.