Greneia

Stáhla jsem 4 soubory s koncovkou *.rar, musím ji převést do ISO a vypálit na DVD, jaký je přesný postup?

Tohle nedělám běžně a potřebuji poradit srozumitelně opravdu krok po kroku, co s *.rar soubory udělat, jak to udělat, aby se spojily v jeden a abych to v iso formátu mohla vypálit na dvd. Jinak používám pro vypalování Nero. Díky předem.

Nejlepší odpověď
rynek878

tak rozbalte soubory rar pomocí WinRaru,začněte od 0 či jedničky(tak jsou označeny jednotlivé „party“ RARu),klikněte na něj pravým a dejte rozbalit sem,vytvoří se vám jeden soubor,já nevím třeba program či film no a potom si otevřete vypalovací program asi Nero nastavíte vypálit DVD(přidáte tam ten jeden celý soubor) a nalevo vyberete DVD Rom (ISO)a začnete vypalovat.

Další odpovědi
anonym

potřebujete
1/ jakýkoliv program na kompresi/dekompresi souborů … úplně stačí zdarma dostupný 7ZIP – odkaz ke stažení http://www.slu­necnice.cz/sw/7-zip/ , ten samozřejmě následně dokáže rozbalit jakýkoliv jiný archiv nejen typu RAR (pokud je spolu s rar souborem přiloženo i několik dalších očíslovaných souborů, program 7zip je automaticky rozpozná a považuje za jeden sloučený rar archiv, není třeba se spojováním zabývat, hlavní je žádný z těch souborů neztratit 🙂 a mít je vždy v jedné složce aby je 7zip snadno našel)

2/ software schopný vypálit binární obraz cd/dvd … opět naprosto dostačuje zdarma dostupný InfraRecorder ke stažení zde http://www.slu­necnice.cz/sw/in­fra-recorder/ … není třeba letět kupovat nebo crackovat nero 🙂

= oba programy jsou tedy nainstalované, měly by být automaticky v češtině, co dál …

a/ po nainstalování 7zip pak rozbalení rar archivu a všech návazných souborů provedete klepnutím pravým tlačítkem nad souborem archivu a výběrem položky „rozbalit zde … “

b/ rozbalené iso pak vypálíte ve spuštěném InfraRecorderu pomocí nabídky Akce->Vypálit obraz …

Greneia

Děkuji za odpovědi 🙂 vyzkoušíme hned zítra :)