stacionář

Význam slova stacionář

Odpovědi
LuciJe

Stacionář je zařízení sociálních služeb. Posláním stacionářů je umožnit klientům, kteří z důvodu tělesného či mentálního postižení nemohou žít samostatně doma, aby prožívali dále svůj život plnohodnotně v prostředí co nejvíce podobnému životu v rodině. Kontinuita rodinných vztahů musí být zachována.

Cílem stacionářů je :

  • Udržení, event. zlepšení fyzických a psychických schopností klientů
  • Poskytování pečovatelských služeb, úkonů k rozvoji aktivity klienta, ošetřovatelské a zdravotní úkony
  • Respektování individuálních bio-psycho-socio-spirituálních potřeb klientů
  • Zachování a snaha o udržení soběstačnosti v sebeobslužných činnostech
  • Umožnit pečujícím rodinám běžný pracovní a společenský život
  • Posilování a upevňování pozitivní rodinné vazby
  • Poskytování stacionární péče
  • Poskytování poradenské služby pro nemocné s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence