Stačila by polovina lidí ve vládě?

Pokud soukromá firma nemá práci, tak klidně propustí polovinu lidí. Stejným způsobem a za stejných podmínek bych propustil polovinu vlády. Nemyslím si, že má vláda tolik práce, že by jich tam bylo tolik potřeba a proto bych jich polovinu propustil, včetně jejich poradců. Stejně polovinu času v práci prospí, projedí (za poloviční ceny, protože to doplatí pracující) a nebo se práce nezúčastní. Úsporu si dokážeme spočítat a jistě by se hodily jinde.

Odpovědi
Nuk nuk

Možná by stačila, ale tomu, co píšete by to příliš nepomohlo.

Kepler

Možná jo, možná ne. Jak na kterém ministerstvu. U některých mám pocit, že nestíhají vůbec nic. Ale malým počtem lidí to asi nebude…

klumprt

Taky myslím, že by vyšlo lacinějc, kdyby byli ve výkonu trestu odnětí svobody.

dubraro

To co vidíte ve vládě je jen špička ledovce. Za každým z nich si představte ministerstvo o mnoha tisících úředníků. Kdyby dělali to co je potřebné, práci si nevymýšleli a pracovali s nasazením jako v soukromém sektoru, stačila by jich pětina.

ivzez

Vládu bych i nechala,
ale poslaneckou sněmovnu a senát
bych „seškrtala“ na čtvrtinu…

Kepler

dubraro: tentokrát nesouhlasím, ty tisíce vládních úředníků si práci nevymýšlí, ty dostanou od ministrů. Asi jak říkal Chocholoušek: vy nás ale zásobujete!