Spartaboy

Stačí vyměnit kartu, aby mně nestrhávali částky za software, který nepoužívám?

Strhávají mně přes kartu velké částky, nemám o jejich software zájem, stačí kartu zrušit a vyřídit novou a bude pokoj? Jsou v zahraničí, musím s nima jednat anglicky. Už jsem jim psal, že to chci zrušit, ale možná se to tehdy týkalo jiného softwaru.

Odpovědi
Hlada

Ne.
Když necháš komukoli otevřenou kartu, aby si z ní bral peníze jak housky z regálu, tak se ti to stane zanedlouho i s novou.
Zásadní je mít internetové platby na kartě zakázané a povolit je jen v okamžiku konkrétní platby. Některé banky umožňují nastavit limit, takže je vyloučené, aby si obcodník strhnul víc, než je cena nákupu.

Arne1

Požádej o pomoc svou banku.

Dochy

Odhlaš se z předplatného. Obnovení karty na tyto případy nefunguje, často Ti dají stejný PAN jen s novou expirací. Pokud by nefungovalo jednání s obchodníkem, obrať se na svou banku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.