Falcon

Stačí u TV na hry 50Hz??

Chci si koupit velkou LCD televizi na hry. Vybral jsem si Thompson 40FT2253,která stojí v současnosti kolem 8000,–Kč.Má FullHD, ale má jenom 50Hz.Tak bych chtěl vědět,jetli to stačí,nebo jestli je třeba mít aspoň 100Hz.Některé TV mají dokonce 600hz,ale nevím,k čemu je to dobré a jestli je to důležité.Nechci utrácet moc peněz na TV,kterou mám jenom na hry,ale zase potřebuji mít kvalitní obraz,tak zase abych kvůli pár tisícovkám potom nelitoval.Díky za rady a odpovědi

Odpovědi
huxa

alespoň těch 100 ber
Na staré TV sme měli 60 a hra dávala na výběr na 50, 60 a 70 Hz, na padesát se to nedalo hrát (kvalitou). ale jako, něco se tam pohybovalo, apod. ale kvalitní obraz to nazvat nemůžeš.

anonym

Padesát herců je málo, co když budou dávat velkofilm, třeba nějakou válku, tam hraje víc herců. Hele čím víc, tím líp.

MK44

Čím větší obrazovka a čím rychlejší pohyb na ní, tím rychlejší zpracování obrazu je potřeba. U uhlopříčky 82 cm považuji 100 Hz za minimum. U delších uhlopříček a při rychlých hrách nebo sledování sportu uvažujte o 200 – 800 Hz. Tady ovšem 8000Kč nebude stačit.