Hakunamatata

Stačí semeno jednou překousnout, aby se řádně strávilo?

Jde mi třeba o lněné semínko, ostropestřec, lichořeřišnici a další…

Stačí jej jednou překousnout vejpůl, aby se porušilo a pak už si s tím trávící trakt poradí? Je jasné, že by je bylo lepší pořádně rozmělnit v puse, ale většinou mají hnusnou chuť, tak proto se ptám.

Samozřejmě si je můžu namlet, ale to bych musela dělat každý den několikrát, protože namletá semínka rychle oxidují. A taky si je nemůžu mlet v práci…
Doplňuji:
Díky za nápad s tinkturou – těch už pár taky používám. Ale některé věci, jako třeba právě tu lichořeřišnici, je vhodné užívat v surové formě. Jelikož tinktura se okamžitě „vsákne“ do organismu, zatímco semena projdou celým traktem a můžou tak v celém traktu léčit.

Odpovědi
badisko

staci …ale pokud mas zanet a pouzivas na nej lichorerisnici … tak spis pouzivej prenosnejsi verzi v podobe tinktury ne ?…na trhu je jich dost staci se poptat v lekarne na …treba na tohle http://www.top­vet.cz/doplnky-stravy/bylinne-extrakty-lihove-tinktury/831-lichorerisnice-tinktura-kapky nyrobku bude jiste dost odpada tu kousani seminek a cenove jsou na tom velice podobne …:D ..Ostropestřec tinktura – kapky zse zde ..http://www.top­vet.cz/doplnky-stravy/bylinne-extrakty-lihove-tinktury/838-ostropestrec-tinktura-kapky …takze budto lekarna ..zdrava vyziva ..nebo prez net …:D

autacek

Zdravím, semínka je radno před polknutím pokousat tak, aby po nich následně nebylo vidět žádných stop (na výstupu). Každému můž trávící trakt pracovat trochu odlišně, tedy nezbývá než vyzkoušet a vizuálně prohlídnout… V případě nálezu je třeba kousat příště víc… 😉

anonym

Dej si jich pár do hmoždíře, to zabere jen chvilku, já to dám do hmoždíře a přes to nějakou gázu, protože ta semánka kloužou, pak do toho párkrát křápnu a je to