Complex

Stačí prokázat úspory při půjčce, nebo musí být člověk zaměstnaný?

Nejlepší odpověď
Edison

Půjčovat si, když jsou úspory??? Proboha… proooooč????

Zpravidla je nutno prokázat schopnost splácet úvěr.

Další odpovědi
autacek

Záleží na tom, kolik a na co chceš půjčit. Mnohé instituce vyžadují, abys měl nejprve i vlastní úspory, protože ti třeba na nemovitost nepůjčí celých 100% hodnoty nemovitosti, ale jen 80% a ty musíš doložit, že těch zbývajících 20% již máš.

S tím pochopitelně souvisí i prokázání schopnosti půjčku splácet, nejlépe doložením zajištěného budoucího pravidelného příjmu, například ze zaměstnání, který postačí nejen na výši plánovaných splátek, ale i na ostatní zabezpečení tvých životních potřeb, resp. tvé rodiny.