Neonka

Stačí mi pro případnou reklamaci pračky paragon a potvrzený záruční list ?

Výrobce pračky dává na motor záruku 10 let.
Mám o koupi pračky povrzený paragon i záruční list.
V záručním listu chybí vyplněné číslo motoru, protože jsem pračku přebírala v zalepené krabici a číslo motoru tedy nešlo zjistit.
Platí mi desetiletá záruka i v případě, že v záručním listu chybí číslo motoru ?

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě že stačí!

Další odpovědi
jmhad

Záruku lze uplatnit podle občanského zákoníku do dvou let od zakoupení v kterékoliv prodejně prodejce na základě paragonu a záručního listu. Protože ale výrobce dává,podle Vás, prodlouženou záruku na motor 10 let,pak již tuto reklamaci zřejmě nepůjde uplatnit u prodejce/ záleží na dohodě mezi výrobcem a prodejcem,kterou neznáme/,ale pravděpodobně v autorizovaném servisu či přímo u výrobce a tam paragon a neúplně vyplněný záruční list zřejmě stačit nebude.Bylo by proto vhodné nechat si doplnit výrobní číslo motoru do záručního listu u prodejce.On to měl při prodeji udělat automaticky a ne odkazovat stylem " doma si to vyzkoušejte a pak přijďte".Tak jděte,opište číslo na lísteček či vyfotografujte a pokud se bude vzpouzet to dopsat /a raději ověřit razítkem/,tak ať se on vydá za pračkou,protože něco opominul on.