Illines

Staci lidsky vek k dokonalosti?

Doplňuji:
Co povazujete za dokonalost? Ja mam za to,ze ke dni dchazeni na teto pouti svetem,dokonala nebudu.Nestacim vsechno videt,znat a umet.

Nejlepší odpověď
Andělé

Jakože čím je člověk starší,tím je dokonalejší? To určitě ne.Dokonalost neexistuje.
Ale zpravidla člověk věkem a zkušenostma zmoudří. Pravidlem to samozřejmě není. Ne každý se z chyb poučí a stále stojí na stejném místě. To si pak říkám,že je lepší tvrdá lekce od života,která mě obohatí a posune vpřed,než zarputile a tvrdohlavě se nepohnout z místa.

Další odpovědi
Drap

Podle mne ne. Vždy je zo zlepšovat a zdokonalovat

mosoj

Dakonalost je abstraktní pojem zcela reálného člověka.

Doplňuji:
Pak se také musím zeptat kdo na dokonalost má nárok ?

Sůwa

Samozřejmě nestačí…

briketka10

dám Ti příklad rodičům se narodí geniální dítě a oni si myslí, že jen ten jejich potomek je dokonalý a tak je to se vším a nemusí to souviset jen s věkem..
dokonalé a nedokonalé mohou být vynálezy a přístroje..

led

Pojem ´Dokonalosť´ závisí od uhlu pohľadu. A pohľad pani Prírody je:
„nič nie je dokonalé, stále sa musí niečo zdokonaľovať, prípadne vyvíjať“

anonym

Ahoj, Illines. Samozřejmě, že s věkem žádná dokonalost nesouvisí. To by si jenom Ti dříve narození rádi o sobě mysleli. Jenže Ti později narození nám na to stejně kašlou. Jediná dokonalost je naopak v nedokonalosti, a to je na tom to krásné.

Damiana

Dokonalost si vymyslel člověk a podle toho se na ni dívám. Co je v očích jednoho dokonalé, v očích jiného je nedostačující.
Já nežiji podle nějakého mustru a už vůbec mne nezajímá jakási všeobecná šablona – i když ta je také hodně neurčitá.
Záleží na intelektu jedince a jeho pohledu na druhého. A hodně také na lásce. Zkus říci nějaké matce, že její Pepíček je vypatlaný blbeček a pořádný zjev a uvidíš to čóromóro! Nebo zkus „promluvit“ do duše opilci, který uznává jen svůj dokonale „upravený“ stav. A co chtít „otevřít oči“ zamilované osobě? Cha chá! Kde je všechna ta dokonalost? 🙂

anonym

Je to jak ten název pořadu – Nikdo není dokonalý. Ten kdo o sobě tvrdí, že je dokonalý, tak je pouze neuvědomělý pitomec a ani lide s IQ přes 150 nejsou dokonalí.
A ono také závisí, co tím člověk myslí, jestli dokonalost celkovou, nebo pouze v nějakém oboru.
Ono vždy platí, že 100× můžeš říci, že to nejde a nakonec se najde blbec který to udělá.

pizlicka

ilnes,uz jsi v pokrocilem veku videla dokonaleho cloveka?

led

Ad ´klubru´ súhlasím s vami
slovo „nejde to“ sa dá povedať aj inak: " ide to, ale iným spôsobom" je to otázka prístupu.