terry

Stačí doba od zalití kávy do konzumace na to, aby se z kousku skořice vyloučily požadované látky?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak horkou pijete kávu. Pro vyluhování skořice je třeba ji louhovat nejméně 10 minut.

Jinak zřejmě v kávě zavoní, ale nedodá účinné látky. Já si dávám skořici mletou, i když to není pravé ořechové.

Další odpovědi
Kepler

Tu dobu jsi nijak nedefinovala, většinou se čeká až káva trochu zchladne, ale bývá to různé. Řekl bych, že čím déle se skořice louhuje, tím více látek do kávy přejde.

Lamalam

Z hlediska chemika nemá úloha řešení. Není definována doba, teplota ani požadované látky.
Nejtěkavější látky obsažené ve skořici jsou eugenol, cinnamaldehyd a cinnamylalkohol, ty se do horké vody vyextrahují poměrně rychle. Ale např. cinnamylacetát se luhovat bude velice pomalu.

Emefej

Jaké požadované látky? Některé se uvolní snadno, jiné obtížně.