Pavel1212

St. Patric´s day

Nevíte někdo co to znamená?

Nejlepší odpověď
ten který je

Je to svátek Irů kteří ho slaví na celém světě.Sv.Patrik hlásal pohanům křestanství a jako symbol tohoto svátku bývá jetelový lísteček.V dávných dobách to znamenalo nejsvětější trojici.Z té doby Irové vyzdvihují význam zelené barvy a na oslavách pijí i zelené pivo a chodí oblečeni v zelené barvě.

Další odpovědi
bizonka

Hlavne se v tento den sejdou vsichni veseli lide,zpivaji nadherne irske pisne,hlavne lidove,to vezme za srdce,poiji,za­tancuji,proste je to parada

Zdroj: zucastnila jsem se zrovna v roce,kdy byla tato oslava zastavena kvuli nemoci silenych krav,alespon v Corku to tak bylo,pruvod se nekonal,o to bylo veseli mezi lidmi vetsi

anonym

Svaty Patrik je oslavovan 17.O3 v Irsku je to jejich patron.Je to pro Irsko velka slava,a vse v ten den se hodi do zelena.