SRS v automobylu

Co to znamená že auto má SRS? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lencis

Supplemental Restraint System, tedy systém ochrany cestujících nafukovacími vaky. Jde tedy o airbag.

Některé ze zkratek označujících uložení airbagů ve vozidle:

SRS (Supplemental Restraint System) -Dodatečný zadržovací systém

SIPS (Side Impact Protection Systém) – Ochranný systém při bočním nárazu

IC (Inflatable Curtain) – Záclonový airbag

DMIC (Door Mounted Inflatable Curtain) – Záclonový postranní airbag umístěný ve dveřích

OWS (Okupant Weight Sensor) – Senzor zjišťující hmotnost cestujících

PLP (Pyrotechnical Laphbelt Pretensioner) – Pyrotechnický předpínač bederních pásů

Další odpovědi
nature

SAFETY RESTRAINT SYSTEMS (SRS) Přístroje, které snižují poranění v případě nehody. Typickými příklady jsou bezpečnostní pásy a airbagy.