Cindy

Srážky ze mzdy při osobním bankrotu

Dobrý den, pro insolvenční řízení musím strhávat částku pro rozdělení věřitelům,to posílám IS, je to z čisté mzdy. Prosím, počítá se do té částky i cestovné, stravenky, ošatné a nemocenská? IS nám napsal, že jsme to několik měsíců počítali špatně. A když ano, co s tím? Napište mi, prosím, co přesně lze zahrnout do základu pro výpočet zabavitelné částky, popř. nějaký předpis, kde to hledat.
Moc děkuji za názor

Nejlepší odpověď
standa

Pro účely uvedené v otázce NELZE ze mzdy srazit:

I. NÁHRADY NÁKLADŮ *)

  1. při pracovních cestách (stravenky, cestovné…)
  2. pro pořízení jednotného oblečení, ochranných pracovních pomůcek, …)

II. NEZABAVITELNOU ČÁST MZDY
http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vyse-nezabavitelne-castky-ze-mzdy-10.php?stayfor­m=true

*)
Zákon č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád

§ 277/2
Do čisté mzdy se(…)nezapočí­távají(…) částky poskytované na NÁHRADU nákladů spojených s pracovním výkonem, a to zejména při pracovních cestách.

Pokud byla dosud srážena nesprávná částka, tak vypočtěte rozdíly mezi chybnými a správnými částkami a tento celkový rozdíl pak vyrovnejte, a to jak s povinným, tak i oprávněným.