sofid

Spybot-SD Rezident, se ukázal v dolní liště, co stím?

Dobrý den, nedávno se mi objevil v dolní liště Spybot-SD Rezident a píše tam že 201342 procesů v černé listině a pod tím je napsáno: 283740 known ratings available. Když na něj kliknu levým tlačitkem myši tak se nic nestane(nespustí se) ale když kliknu levým tlačitkem a dám spustit Spypot-SaD tak se zpustí ale když vyhledá problémy tak žádné nejsou i když provedu kompletní antivirovou kontrolu nic nenajde? Nevíte v čem je problém nebo jak to mám spustit? Také se mi zdá že je od té doby pomalejší internet ale možná to bude dodavatelem. Tak nevím. Předběžně děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Bedy

Není čeho se obávat, ta černá listina nejsou procesy spuštěné ve Vašem počítači, ale je to prostě databáze známých škodlivých procesů, které Spybot umí zablokovat, odstranit.

Jak tu bylo už psáno, Spybot má svá nejlepší léta slávy za sebou, ale zas bych na něj neházel špínu, stále je to solidní program a často dobrá KPZtka na zavirovaný počítač podobně jako třeba Malware Byte's Anti-malware a podobné produkty. Tam kde klasické antivirové program ykončí, tak tam může právě Spybot pomoct.

Řada dnešních antivirových programů jako Microsoft Security Essentials, AVG, ESET apod. mají i antispyware ochranu, takže dokáží Spybot nahradit. Ze zkušeností však vím, že se s řadou antivirových programů v pohodě snese, takže pokud by ho někdo chtěl kvůli imunizaci prohlížeče (což je vynikající funkce), tak by neměl být problém…

Další odpovědi
badisko

a o co ti presne jde …tak mas spusteny rezidentni stit no a ?..201342 procesů tim ti chce rict jakej je to pasak a jak ma velkou databazi …ale spybot uz je takova brzda ..;D mozna byl k necemu pred par lety dnes bych si ho do pc osobne nedal…a ze nic nenajde no bud rad hosi by bylo kdyby nasel a neodstranil ..:D …musis otevrit spybot a pustit to v nem..je to pod polozkou >Imunizace< ..nebo Immunization jinak tady mas navod ..http://www.an­tivirovecentrum­.cz/navody/spy­bot-search-and-destroy-v2-nastroj-na-odstraneni-spyware-a-dalsich-potvor.aspx#136941116­16241&height=30&wid­th=260