Spravny postup pri osetrení-skrabnuti o zrezively hrebik

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ránu omýt vodou a ošetřit nějakým desinfekčním přípravkem-peroxid vodíku, jodisol apod. To v případě, že máte očkování proti tetanu.
V případě, že od posledního očkování uběhla doba víc jak 10–15 let, bylo by vhodné navštívit lékaře, který očkovací látku dodá.
I těch 15 let se dá přežít, ale je to docela na hranici a kvůli škrábnutí hazardovat s životem-no nevím.

Další odpovědi
Terryle

Vždycky to řeším jen umytím a dezinfekcí. Jodisol nebo něco na ten způsob…