nexxi

Jak správně napsat adresu, která se týká Děčína?

Jak správně napsat adresu k Děčín .
Když po mě bude někdo chtít , abych uvedl Město – tak napíšu Děčín nebo Děčín + část obce ?

Jak tedy správně uvádět adresu v Děčíně v korespodenci a na úřadech . Jestli když není uvedeno, jestli musím
uvádět část obce .

Nejlepší odpověď
iceT

No,myslím si,že pokud je město rozděleno na více částí,obcí,tak by snad každá část měla mít příslušné PSČ,příklad
772 00 – Olomouc 2
773 00 – Olomouc 3
774 00 – Olomouc 4
779 00 – Olomouc 9

Další odpovědi
Lamalam

Chtějí město, uveď město.
PSČ nesouvisí s městskou částí, ale s poštou. Každá pobočka má jiné i když leží ve stejné městské části.

Pepa25

Online aplikace České pošty k odkaze níže umí nejen najít PSČ, ale v případě zadání města, ulice a čísla napíše, jak podle nich správně napsat adresu (mají to nadepsané „Tvar adresy pro poštovní styk“). Příklad:
Chlumská 293/11
Děčín III-Staré Město
405 02 Děčín

Zdroj: https://www.pos­taonline.cz/vyh­ledani-psc/-/vyhledat/psc

nexxi

Po čísle směrové je Obec nebo pošta ?

Když tedy po mě chce někdo vyplnit Město, tak dám Děčín nebo Děčín III-Staré Město ? Nebo dle občanky Děčín, Děčín III-Staré Město .

Úřady píšou po 40502 Děčín 2 jako poštu, proto se ptám.

nexxi

Píšu v názvu Děčín, to je město .

Někde chtějí Město , třeba online shop, ale třeba úřady chtějí obec .

Když si objednám něco a napíšu třeba Děčín III jako město + část města, jestli je to správně .

Příklad

Jméno a příjmení
ulice číslo
Děčín III

Lamalam

Napsala bych to také tak. Děčín není žádné velkoměsto, určitě tě najdou. Posílala jsem dopis do Brna, napsala jsem jméno, ulici, číslo a Brno, bez městské části a došlo to v pohodě.

nexxi

Když po mě úřad bude chtít adresu, co napíšu do položky obce , Děčín nebo Děčín III jako část obce ?

Lamalam

Opiš adresu z občanky a máš pokoj. To jim musí stačit.

nexxi

Tam je Děčín, Děčín III- název části obce.

nexxi

Jěště doplním, v Děčíně píšou i adresu :

jméno
ulice
Děčín III
40502 Děčín 2