ten který je

Správné oslovení

Je společenské faux pas když oslovím v pracovním procesu ženu která je ve vedoucí funkci jako paní vedoucí?Jedna žena se takto urazila a dala mi najevo že není žádná vedoucí ale manažerka.Jednalo se o bankovní úřednici okolo 35 let.Je správné používat český výraz či nikoliv?Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

S odpuštěním, ale byla to kráva. Jinak to vyjádřit neumím. Jsem přesvědčen že by se měla v češtině používat česká slova.

Další odpovědi
hanulka11

jo někdo je háklivý na oslovení a to jsi ji jako měl říct paní manažerko???? to je trochu divné .....no ale v dnešní době asi ano

atriplex

Je to ubohá malost, každopádně by tato osoba měla všem říct, jak si představuje, aby byla oslovována a titulována. My měli jednou takovéh šéfa, který když nastoupil, tak nám řekl, že mu máme říkat „Richarde“, ale při formálním jednání „pane vedoucí“. A nikdy k žádném problému nedošlo.

Pájo

Á, paní / slečna se cítí býti méněžerkou! A přitom je značně bovinní… Tak vida ji…

anonym

Když je tak blbá, já bych jí řekl soudružko, ale současně bych ji podal žádost o rozvázání pracovního poměru!

WeeBear

Mám dojem, že paní byla tak hrdá na svoji funkci, že ti ji musela vmést do očí, protože vedoucí považovala za něco podřadného, přece, ona jako manažerka je ‚víc‘ než nějaká vedoucí. (přimysli si napůl ironický tón)

Chyba nebyla v Tobě, ale v ní, bohužel jí to jako nadřízené nevysvětlíš..

terry

Z takových lidí mám pocit, že si léčí své ego.
Asi by ráda byla na vyšší pracovní pozici, ale je jen pouhá manažerka 🙂. Jedna z mnoha 🙂. Třeba jí časem dojde, že je mnohem lepší být uznávanou vedoucí než panáčkovat coby manžerka, ač se liší pouze oslovení či název fce.