vagonik

Je správný můj postup při odvzdušnění topení?

Bylo to tu probíráno mnohokrát, tak předem pardon.
Když zasahuju do systému (výměna třeba kohoutu atd…), a pak to napustím na těch cca 1,5 bar, tak musím každý těleso pak odfouknout, to chápu. Jenže tím klesne tlak, a když ho potom doplním, tak musím obejít všechna tělesa znovu? A nestačí náhodou, když jsou na soustavě s horním rozvodem odvzdušňováky na horních vedeních, odfouknout to celé jen přes ně?
Děkuji za ujasnění, ať příště nelítam třikrát kolem deseti těles.

--
Správné odvzdušnění topení

Nejlepší odpověď
Dochy

Při tom dalším dopouštění už se do soustavy nedostane další vzduch. Mělo by to být v pohodě bez druhého kola odvzdušňování.

Horní rozvod? Možná. Vyzkoušej a uvidíš.

Bereš to moc vážně. Co nejhoršího se může stát, pokud nějaké těleso zůstane zavzdušněné? To těleso holt nebude topit, tak ho odvzdušníš dodatečně.

Další odpovědi
cukrar

Nelítejte 3× kolem všech těles, Pokud tam již není vzduch, nemusíte odvzdušňovat.

elkon

Ze zkušenosti vím, že je nutné několikrát odvzdušňovat, protože hned na poprvé se všechen vzduch ze soustavy nedostane (tím myslím za několik dní znovu). Pak je potřeba zkontrolovat, jestli je v systému dostatek vody a případně doplnit. Pokud jsou radiátory správně namontované, odvzdušňují se jen ty v nejvyšším místě. Pokud máte někde samostatný radiátor, měl by mít také odvzdušňovák. Dostatek vody také zjistíte tak, že když horní radiátory odvzdušňujete, musí v z radiátorů jít voda, ne vzduch.

paul1

Odvzdušňovat je dobré začít od nejvzdálenějšího radiátoru. Výhodné je na výpust odvzdušňovacího ventilku nasadit tenkou hadičku, druhý konec dát po poháru s vodou. Při odvzdušňování je potom dobře vidět unikající bublinky vzduchu. Já to dělám před sezonou a potom tak 2× počas sezony.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.