quentos

Správné adjektivum od australského města Cadbury?

„cadburyský“ se mi zdá nějaké divné. Vkládá se tam snad J, či se na konci škrtá ypsilon, nebo jak to je? Dík moc.
(Teď jsem si vzpomněl na „Canterburské povídky“ – nejspíš se tam tedy škrtá ypsilon. Je to tak, nebo i tento oficiální překlad je chybný?)

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že jste uvažoval správně. Dívala jsem se do Slovníku spisovné češtiny. Napřed město Canterbur(y) – y je koncovka, takže adjektivum je canterbur-ský občan.
Stejný případ je Cadbur(y), tedy adjektivum by mělo znit: cadbur-ský občan.

Další odpovědi
anetadela1

Já nevím, ale taky bych tam to y nepsala.