Smackdown

Spravedlnost je jen v pohádkách, pokud svině má peníze, vždy se vyhne spravedlnosti, že?

Jak se říka, na každého dojde, a boží mlýny melou, opravdu jen v pohádkách pro děti.

Nejlepší odpověď
annas

Peníze nesmrdí …

Pohádky jsem měli rádi, protože dobro zvítězilo nad zlem. Tím pádem dali autoři pohádek najevo, že aspoň ve snech spravedlnost zvítězila, hodní získali štěstí.

Kéž by to tak bylo i ve skutečnosti! Někdy má člověk pocit, že je to právě naopak. Jenže je to relativní nejen i v pohádkách, co a pro koho je něco dobro a co a pro koho je zlo?

Občas se stane, že spravedlnost někoho dohoní. Třeba Radovan Krejčíř. Jiným nahrává čas, ale odhalí vždy pravdu?

Říká se, že spravedlnost je slepá, soudce by měl být nezaujatý, vidět jen to, co dotyčný spáchal, nerozlišovat kdo. Není ale i občas hluchá?

Neplatí starý latinský výrok „Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi“

Z ničeho nic není, z ničeho nic nevznikne …

Další odpovědi
Drap

Vždy ne, ale i tak to někdy dopadne

EKSOT123

Podle různých náboženství se spravedlnost uplatní. Jedni myslí, že v reinkarnaci zde, další že na onom světě. Muslimové se ji snaží prosadit hned tu, ale ne pro všechny stejnou. Starozákonní pisatelé včetně Joba o tom mnoho mudrovali a na několika místech už i tam zaznělo, že spravedlivý tu nemá žádné výhody, nebo dokonce je v opovržení. Křesťanství věří v detailní spravedlnost, ale bez milosrdenství by byli všichni v kchelu.
Pokud budete svědomitě žít podle křesťanství a přitom náhle uděláte nějakou lumpárnu, máte poměrně slušnou šanci, že se vám to, jak se říká brzy vyse*e zpět na hlavu. Tedy tuto šanci máte podstatně větší, než 'svině, jak píšete. Lze to vnímat jako způsob výchovy starostlivého nebeského Otce. Každopádně Kristus byl ukřižován, a ti kdo mu budou chtít být nejblíže,… říká se, koho Pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje.
To rčení o božích mlýnech určitě nevzniklo nadarmo, lidé to v mnoha konkrétních případech vypozorovali. Ale asi to neplatí vždy, nebo se to projeví nějak nepřímo, nebo pomalu.

Věří se, že Bůh je vládcem dějin, přestože mnoho bitev jakoby prohrává.

Někdy to jde šalamounsky vyřešit, že si člověk namastí a kapsu a ještě zůstane spravedlivý:
Soudce vejde do sálu, bouchne kladívkem a říká: „Než začne přelíčení, musím vám oznámit jednu věc. Obhájce mi zaplatil 300 tisíc, abych rozhodl v jeho prospěch. Žalující strana mi zaplatila 200 tisíc, abych rozhodl v její prospěch. Abych učinil proces spravedlivým, vracím obhajobě 100 tisíc.”

aliendrone

Nojo, v pohádkách to vždy dobře dopadne, zlo je potrestáno a spravedlnost zvítězí, na rozdíl od životní praxe! Proto jim také říkáme POHÁDKY, víš? ;) :D :D

marci1

K čemu jsou zákony tam, kde jedině peníze vládnou?
Petronius

Kepler

Spravedlnost je na světě jen jediná: všichni půjdeme prdět do hlíny (alespoň obrazně). Platí to jak pro bohaté, tak pro chudé, poctivce i svině.