HZK

Který program mi ukáže co mi na disku zabírá nejvíce místa?

Poraďte program, který mi ukáže co mi na disku zabírá nejvíce místa, vyhledá mi parazitní soubory jako různé tolbary a zbytky starého antiviru nebo jinýho smetí.

Nejlepší odpověď
Quimby

Doporučuji stájhnout program Ccleaner- nainstalovat, spustit, dát vyčistit PC, zaškrtat si co chceš nechat.
Oprav registry.
a pak v nástrojích najdeš odinstalování programu, tak odinstaluj to, co nechceš – pozor na ovladače!
V záložce start si můžeš nastavit, které programy se mají spouštět při spustění PC.

Nakonec stáhni Avast, nainstaluj a dej test po restaru na viry – jsou i jiné antiviry, ale já mám tenhle rád, vždy mi fungoval a je zdarma.
Doplňuji:
Ještě co se týče toho, co zabírá na disku hodně místa, tak dobrej program by mohl být WinDirStat:http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/sprava_dis­ku/windirstat/
Analyzuje ti to disk a seřadí ti to složky podle velikosti, pak se jen stačí proklikávat co zabírá moc a je k ničemu. Pozor znovu na to, co mažeš, nemazej žádný ovladače, složky cache obsahují většinou jen dočasné věci, to smazat asi můžeš, to samé jsou logy.
Nakonec jestli chceš, tak můžeš pro dobrej pocit disk defragmentovat, žádný extra zrychlení od toho nečekej, ale aspoň to ten disk trochu srovná než ho nečím zas zaplníš :)
Kdyby něco, tak piš

Další odpovědi
bolak

na ten rozbor obsazeného místa na disku je dobré toto: http://www.slu­necnice.cz/sw/tdp-drive-x-ray/

ondra148

Měl by pomoci CCleaner. Najdeš ho na stránce:http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/