dust8

Spotřebovává šedá barva na tiskárně černou náplň nebo to namíchá barevná náplň, či dokonce oboje?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, jak která tiskárna, ale volím tisk černý, nebo barevný. Do tiskárny vkládám náplně – černý inkoust a barevný.

Když je už málo barvy a je tisk špatný, je třeba vyměnit, měním častěji s černým inkoustem.

Neuvedl jste, který typ tiskárny máte.

„Kam mizí při tisku barevná náplň a vše o barvách v tiskárně“

https://www.to­nerdepot.cz/blog/kam-mizi-pri-tisku-barevna-napln-a-vse-o-barvach-v-tiskarne

"Některé barevné tiskárny dokáží po spotřebování barevných náplní ještě jistý čas tisknout pomocí černého inkoustu. Například modely Epson po upozornění na spotřebované barevné náplně, lze zbývající černou barvu nastavit tak, že lze pokračovat v černobílém tisku.

V nastaveních odškrtněte odstíny šedé, tisknout černou. Dočasný tisk černou podporují také některé modely HP DeskJet Advantage. I tam je třeba změnit nastavení v ovladači tiskárny postupem: Nastavit předvolby Papír / Kvalita > Upřesnit > Tisk v odstínech šedé > Pouze černý inkoust. Přesný návod závisí od typu tiskárny."