Kryšpín

Jaká je spotřeba vody v Česku?

Odhadem u každé třetí chalupy neb dalších staveb je bazén, což může být skoro milion bazénů, kolik odhadem převážně pitné vody se spotřebuje pro naplnění ročně?

Podle ČTK je bazénu asi 400 tisíc, nafukovacích na zahradách také tolik, tak třeba za den by do nich nateklo 13 300 000 00­0 litrů vody, když se podívám do historie, svého času byla našimi odborníky zdražena voda z důvodů malého odběru, tudíž kdo má bazén, měl by mít levnější vodu, poněvadž převážně to nejsou prostí obyčejní lidé v neobyčejném státě, ale ti, co si to mohou dovolit.

Nejlepší odpověď
mosoj

Hodně a brzy to skončí. Jedná se o velmi vážnou věc. Lidé se musí naučit uskrovňovat. Přesto, třeba pro kopii Mercuriona je to ptákovina.

Další odpovědi
dudu

Ve spotřebě pitné vody na obyvatele /cca 90 litrů denně/ jsme už na tzv. hygienickém minimu a údajně máme vodu dražší než Izrael. Češi budou splachovat třeba jednou za třikrát, ale bazén si napustí. Určitě by pomohla mastná daň z bazénů. Poté bych došlápl na zahrádkáře. Ti „hajlíci“ se denně myjí a navíc zalévají často pitnou vodou ty svoje latifundie! Teorii odvádění pozornosti úspěšně uplatňoval už Pepa Gebls. Takto hlavní viníci – zemědělství a průmysl zůstanou „za bukem“.

Kepler

No, milión bazénů to není, jen asi pětina. I tak podle kvalifikovaných odhadů mělo před šesti lety v Česku zahradní bazén asi 198 tisíc rodin. Dnes jsme už jistě evropská bazénová jednička. Kolik se ročně spotřebuje vody se těžko odhadne, neznám jejich průměrný objem. A taky spousta lidí bazény ani nenapouští. Provoz je docela drahý, platí zákazy atd. https://www.no­vinky.cz/bydle­ni/zahrada/265525-v-cesku-je-na-obyvatele-vic-bazenu-nez-v-nemecku.html

Mc Merkurion

… co se týče bazénů, tak ten napustíš jednou, a díky vodě v něm se trochu osvěží vzduch (jako fontánky ve městech), ale co je opravdu plejtvání, je v těchto hicech kropit ulice pitnou vodou, jako se to děje v Praze, kde je nejvíc ekoteroristů a kecalů o tom, jak máme šetřit …

… mosoji: jak můžeš chtít po blbci inteligentní odpověď ???

zjentek

Vysoká! Spotřeba je vysoká, protože je legální. Zdražování nic nereguluje, stejně jako u kouření. Zdražení jako regulační nástroj selže, nezabrání plýtvání! Je nutné regulovat přímo ČLOVĚKA a to různými stanovenými omezeními a bez výjimek pro každého! Homo sapiens sapiens, Homo erectus či třeba Homo ochablý, ti všichni MUSÍ BÝT REGULOVÁNI, jinak budou plýtvat, DOKUD TO BUDE LEGÁLNÍ! Kuřit, cákat vodou, nechat ji protékat při mytí zubů, rochnit se ve vlastních bazénech, malí SMRADI u toho budou běhat kolem baráků a stříkat po sobě vodními pistolkami a ŘVÁT u toho jak v Jedličkově ústavu… všechny tyto nástrahy nám moudrým od okolí hrozí, DOKUD BUDOU LEGÁLNÍ!

Takže nápravu spatřuji v reguleci rozličnými přísnými omezeními člověka ve smyslu hospodaření s vodou, kdy jedinou výjimku v republice by tvořila spotřeba vodních děl v léčebných ústavech, kde by se lidé po dobu jejich léčby pomalu zotavovali z plýtvání… ale na to ses neptal, nevadí ;)