kosaaaak

Spotřeba mikrovlnky

  1. Sežere víc mikrovlnná trouba, když ji nastavím na 800 a jídlo ohřívám, něž když jídlo stejnou dobu jenom rozmrazuju?
  2. Podobný příklad s PC: Pokud na počítači pracuju v nějakém střihačském programu a ve správci zařízení vidím že výkon jede na 80%, bude vyšší spotřeba energie než kdybych na tom PC nic nedělal?

Nejlepší odpověď
casey

  1. mikrovlnka pri 8OO sezere daleko vice, nez za stejnou dobu pri rozmrazovani.

Pri 8OO jede na plny vykon, pri nizsich rezimech se strida plny vykon s chvilemi pauzy, kde se jen toci talir a nic moc neodebira. Cim nizsi rezim smerem k rozmrazovani, tim jsou pauzy vetsi a za stejny cas odebere mene.

2)PC pri zatezi tez vezme vetsi proud, nez bez zateze

Další odpovědi
lexx

Na štítku mikrovlnky bude údaj o příkonu (W) a ten je asi max., typicky 1000 W, v různých provozních režimech bude nejspíš odlišný. Situaci řeší leda střídavý ampérmetr zapojený do série se spotřebičem a dimenzovaný aspoň na rozseh 5A (lépe více), platí i pro PC. Pronásobením proudu v A x síťové nápětí (to je konstantní cca 230 V) dostaneš přibližný příkon (W).

Syd

Samozřejmě

tom004

Teď fakt nevím,jestli si děláš legraci,a nebo nechodíš do školy.

Michal Kole

Pro měření příkonu bude asi bezpečnější použít měřič spotřeby

http://www.gme­.cz/cz/meric-spotreby-elektricke-energie-3362-p759-311.html

Než rozřezávat přívodní šňůru, fázový vodič a nasazovat klešťový ampérmetr nebo v horším případě vodič stříhat a napájet kabely od multimetru.