lukas1912

Kolik energie spotřebuje počítač za rok, připojím-li ho na 500W zdroj a bude-li zapnutý nonstop?

Dobry den budu mít počítačový zdroj který bude mít spotřebu 500W mně tet zajímá kolik to bude mít roční spotřebu 365 dni nomstop kolik to bude mít spotřebu v KW za ten rok děkuji.

Nejlepší odpověď
Emefej

Spotřebu v kW nespočítáš.

Další odpovědi
cochee

Ze jmenovitého výkonu zdroje nespočítáš nic. Ta hodnota ti jenom říká, jak žravý počítač je zdroj schopen utáhnout. Kolik zdroj ve skutečnosti spotřebuje, je přímo úměrné tomu, kolik žerou vnitřnosti PC. Takže správný postup by byl, měřit zásuvkovým měřičem příkonu po určitou dobu, dejme tomu aspoň týden, spotřebu toho PC. (PC samozřejmě nemá konstantní spotřebu – jinak žere, když hraješ hru, jinak, když si pouštíš film a jinak, když se díváš na internet atd.) Poznamenáš-li si k tomu dobu provozu, zjistíš přibližnou spotřebu a přepočteš-li to na těch 365 dní, získáš i ten kýžený údaj, kolik by to sežralo, kdyby to jelo rok nonstop..

Kepler

500 W = 0,5 kW. Vem kalkulačku a počítej: 0,5 * 365 * 24 = výsledek v kWh. Bože, bože, co se dnes v těch školách učí?

Doplněno: ovšem skutečná spotřeba bude mnohem menší, možná i méně než poloviční.

Kryšpín

Jak je počítač zatížený, zda maká 24 hodin, jaký je tarif a kolik z toho tarifu se odvádí Solárním Baronům

Dochy

Roční spotřeba není v KW a dokonce ani v kW ale v kWh. Příkon je v kW. pokud budu uvažovat příkon 500W (jestli je 500W max. výkon zdroje, pak jeho příkon může být při max výkonu až někde kolem 600W). Jak spočítat max. spotřebu píše Kepler, já bych jeho odhad, že skutečná může být klidně poloviční považoval za dost opatrný. PC v klidu může mít klidně dost pod 100W. Záleží na tom jak je postaven a jaké úlohy na něm hodláš provozovat.

Pisatel

Dobrý den, zkuste některou z on-line kalkulaček (zadáte tam komponenty počítače a míru a způsob vytížení a to vám vyhodí odhad spotřeby). Pokud to chcete měřit přesněji, tak se to dá udělat např. s pomocí HWmonitoru, nebo s měřičem spotřeby do zásuvky. Nějaké modelové výpočty lze najít i v tomto článku: https://www.pre­mocz.eu/spotre­ba-pocitace

Kepler

Kryšpín: co kdyby sis někdy přečetl otázku? Neptá se na tarif ale na spotřebu. Ostatně tvé vyhrocené a blbé názory jsou tady už známé. Jsi snad ještě puberťák?