Kozofoh

Spoříte si na důchod?

Má to vůbec smysl, neznárodní se to do té doby? Do té doby podle mě bude světová vláda

PS: tady jde o to, že za 40–50 let už bude světová vláda. 51% v hlasováni není zas tak nerealné.

Nejlepší odpověď
elkon

Plácáš nesmysly. Spořil jsem a mám se proto dobře. Měsíčně jsem platil 1000Kč a další peníze (které se blížily této sumě) byly pak od zaměstnavatele. Spočítej si, kolik to dělá třeba za čtyřicet let. Dcerám jme založili penzijní spoření ještě za jejich dětství a když se osamostatnily, tak už si platí samy.

Další odpovědi
mosoj

Až budeš v důchodu zjistíš, že jsi spořil málo.

dubraro

V jistém smyslu ano. Ovšem nespořím v penězích.

Emefej

Do jaké doby? Já jsem v důchodu už řadu let a zatím se nic neznárodnilo.

Gonfaloniér

Nespořím, není třeba. Tím nemyslím, že se nepřipravuju na staří, jenom ne formou spoření.

Nene, máš to špatně. Světová vláda bude do 20 až 30 let.

Hlada

Ne.
Dlouhodobé spoření na důchod v hotovosti je nesmysl, resp. dává smysl jen těm, kteří takové spoření organizují. Na stáří je potřeba zajistit se v takových komoditách, které neztrácejí na hodnotě.

Hufnágl

I když pobírám slušný důchod, spořím si na lepší časy.

quentos

Ano.

Rokio

Ano, nově si na doplňkové penzijní spoření dávám měsíčně 2.000 Kč. Mám dynamickou strategii na fondu.

dudu

Ve druhém kole penzijního spoření využíváme s manželkou již coby důchodci možnost, kdy do fondu vložíme jednorázově určitou částku a z té virtuálně každý spoříme tisíc korun.
Díky tomu od státu oba měsíčně dostáváme 230 korun podpory.

paul1

S manželkou jsme už oba tzv. starodůchodci. V minulé době nefungoval systém penzijní připojištění. Je to výborná věc, obě děti ho využívají. Takže šetřili jsme normálně na „knížku“ a ještě to tam máme, i když jsou peníze vloženy na jný způsob spoření.

Smack

Nemá cenu spořit, je taková doba že všude samé konzervanty že se důchodu dožije málokdo.

Kozofoh

Gonfolter.- byl to jen přiklad. Proč zrovna za 20–30?

quentos

Když neumím opsat něčí přezdívku, stačí ji označit, zkopírovat pomocí Ctrl-C a vložit do textu pomocí Ctrl-V…

Gonfaloniér

Předpokládám. :D