MonkeyKing

Spoříte si?

Máte stavební spoření nebo jiný druh spoření, kdy z vašeho platu si dáváte část na stranu a využíváte dosyta zbytek?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Ano

Otázka je, k čemu to v budoucnu bude. Možné taky je, že inflace udělá z naspořené částky směšný peníz.

Další odpovědi
anonym

Jiné

Investuji do kryptoměn a akcií. Vklad se za rok několikanásobně zhodnotil, standardní spořící produkty jako stavebko nebo termínovaný vklad, s úroky 0.nic-3% mi přijdou jako vtip.

dudu

Jiné

Dříve vytvořené úspory mám investovány tak, aby generovaly zisk, který však nereinvestuji, nýbrž spotřebovávám pro radost a potěšení vetchého penzisty. Nejedná se konstantní příjmy. Jejich hodnota meziročně osciluje, někdy i do záporných čísel.

nyjono

Jiné

Spořím, nedostávám plat a zbytek dosyta nevyužívám.

Rokio

Jiné

Nespořím, ale rovnou investuji.

Své finanční prostředky dávám do podílových fondů, do půjček a do kryptoměny s názvem Bitcoin. Rovněž mám doplňkové penzijní spoření.

Drap

Jiné

Spořím si do matračky.

Emefej

Jiné

Lamalam

Ano

Jiří Bohumil

Jiné

Celý život jsme, pokud na to bylo, spořili. Byli jsme k tomu vychováni.
A bohužel, radikální inflace v přechodu systémů, nám skoro vše, z předchozí doby, znehodnotila.
Pak ale opět (stavební, důchodové a pod.) a horko-těžko udržované vůči stálé inflaci, na termínovaných vkladech a spořících účtech. Zkusili jsme akcie, ale neměli jsme moc dostatečný přehled a štěstí a tak jsme akcie vzdali.
Spoření hlavně s předpokladem zajištění „na stáří“.
No a teď už stálý příjem, mimo důchody (nic moc), nemáme a tak si užíváme „přiměřeně“ a v případě potřeby máme dostatečné rezervy.
No a taky jsme, aby jsme vše „nesušili“, tak trochu pomohli dětem na bydlení.

Aquamen

Ne

kore7

Zatím si nespořím ale možná budu 🙂 Zajímavý článek o spoření https://www.fin­start.cz/vypa­da-vase-sporeni-takto-si-spori-vetsina-lidi/