postcd

Spoření se stát. podporou pro inv. důchodce?

jaké spoření se státním příspěvkem byste prosím doporučili invalidní důchodkyni, která ještě není v důchodovém věku? Aby šlo střádat měsíčně a co šlo vybrat co nejrychleji bez velkých sankcí?výnos by měl být rovný nebo vyšší 2% z ukládané částky včetně státních příspěvků aby se pokryla inflace. Děkuji

Odpovědi
Drap

Obávám se, že takové budeš obtížně hledat.

ivzez

Odpovím na trochu něco jiného (o spoření nemám přehled):

Pokud poživatelé ID I. a II. stupně nejsou účastni na důchodovém pojištění ze zaměstnáni, nebo nejsou přihlášeni k dobrovolnému důchodovému pojištění,
nezapočítává se jim doba pobírání ID do odpracovaných let.

Takže jestli nejde o ID III. stupně, bylo by asi lepší
si zařídit účast na „státním“ důchodovém pojištění.

Pepa25

Státní příspěvek je na stavebním spoření a penzijním připojištění, ale ani jedno nesplňuje podmínku „vybrat co nejrychleji bez velkých sankcí“.
Obecně je vhodné mít tyto produkty, ale dávat tam menší částky jako spoření „na důchod“ a rezervu mít v něčem, co bohužel nenese takový výnos.