manykerka

Spor – Pákistán vs Indie?

Indie a Pákistán vedou spor o území Kašmíru v indické části Himaláje. Navzájem si hrozí i použitím jaderných zbraní. Jaký je současný stav konfliktu? Proč má z tohoto nepřátelství obavy Evropa?

Odpovědi
maschin

Současný stav konfliktu? No nevím, nemluví se o tom, tak snad tam nějaká velká krize není. Evropa má strach právě kvůli jaderným zbraním

Pepa88

Protože Pákistán i Indie jsou dost velké a dost mocné státy… Nemohli bychom zasáhnout svým humanitárním bombardováním a zabráním jejich nerostných bohatství…