jitunka

Sponzorský finanční dar

Prosím vás, jak je to se sponzorským finančním darem? Jak je to se zdaněním apod. Děkuji za rady.

Odpovědi
terry

Potřebuješ potvrzení komu a kolik jsi daroval.
Potvrzení se dává do účetnictví a uplatní se do nákladů – částku odečteš od základu ke zdanění společně s ostatními výdaji, náklady.

Jambalaya

Terry – špatně

Jednak nevíme zda jste právnická či fyzická osoba, takže nelze konkrétně odpovědět.

Dar je vždy nedaňovým nákladem či výdajem. Odečíst jej lze při splnění zákonných podmínek až přímo v daňovém přiznání ve speciální kolonce.