MiraL

Sponzorský dar – musím ho nějak danit?

Mám malý amatérský vesnický fotbalový tým. Nejsme žádná profesionální sportovní organizace, prostě parta lidí, co si občas o víkendech zakope proti podobné partě lidí z vedlejší vesnice.

Domluvil jsem se s místním podnikatelem, že nám poskytne určitý obnos peněz (řekněme jednotky tisíc Kč – cca do 5000) jako jednorázový
sponzorský dar, a my na oplátku budeme u naší střídačky mít při zápasech plachtu s jeho logem.

Peníze bych chtěl použít na nákup nových dresů pro hráče, na zkvalitnění povrchu hřiště. Osobně se na tom tedy nijak neobohatím, naopak budu na nákup dresů ještě něco přidávat ze svého.

Můžu něco takového legálně provést, pokud nemám ŽL na prodej reklamy? Je nutné takovéto sponzorské dary nějak danit a pokud ano, jak? Jakým způsobem by bylo nejlepší právně ošetřit tento sponzorský dar, jakým typem smlouvy, a co by měla případně obsahovat?

Odpovědi
Bedy

Neměl by být problém a on si tohle může odečíst z daní.

Drap

Pokud nejste oficiálně registrovaqní a nemáte IČO, tak s tím může být problém. Běžně se to dělává tak, že podnikatel zaplatí /koupí/ část dresů, jako reklamní předměty a ty bez problémů odepíše. Reklama tam může viset i po vzájemné dohodě.