SEmperor06

Zpomaluje Advanced SystemCare počítač?

podle mě advanced s. c. neumí čistit počítač a vůbec nic nečistí
je to pravda??
a co je lepší program??

Původní dotaz
spomaluje advanced sistem care počítač??

Odpovědi
led

Zpomaluje Advanced SystemCare počítač?
Každý program v počítači pri svojej práci odoberá z jeho rýchlosti
A – nebadateľne, sem patrí aj Advanced SystemCare
B – viditeľne
záleží to aj z množstva súčasne pustených programov a ich náročnosti na výpočtovú rýchlosť a pamäť
Nie, nie je pravda, že „neumí čistit počítač a vůbec nic nečistí“, treba rozlišovať medzi „free“ s obmedzeniami a plateným s plnými právami
Ano, sú aj lepšie programy, ale v mnohom to závisí od vašej ochoty investovať finančné prostriedky do počítača.

anonym

Většina výrobců tohoto typu programu dnes už zjistila, že jejich business je primárně založen na obchodování s placebem. Lidem dají věrohodný název a pocit bezpečí, je jim jedno že vlastně nemusí dělat vůbec nic a to málo co dělají nemusí mít žádný efekt, pokaždy když kontrolu ukončí líbivou animací a zelenou fajkou CHECKED je naivní uživatel spokojen a spustí tento program i příště.

Lidé kteří pamatují tzv proces defragmentace souborového systému 🙂 by vám o tom mohli vyprávět, každý se rád díval jak defragmentační algoritmus důmyslně přesouval bloky dat z místa na místo a z chaotické podoby vytváří vzorné uspořádání, ale ve finále to němělo na výkon počítače větší vliv než jen naprosto zanedbatelný 🙂 Dnešní „čističe“, „optimalizátory“, „urychlovače“ a podobná havěť jsou obvykle jen vyspělejší verzí obchodu s IT placebo efektem 🙂