Milky

Spolužadatel

S bývalým přítelem jsme si vzali půjčku na auto já jsem mu spolužádala potom jsme se rozešli s tím že on si auto nechal a že si ho doplatí teď mi volaji z banky že neplatí půjčku samozřejmě že volají mě když jsem spolužadatel mám dotaz na to jestli se můžu nějak bránit přece nebudu platit věc kterou používá on

Odpovědi
dusand

má přítelkyně to měla obdobně. rozešli se, on si auto nechal a ona musela splácet. poněvadž tu smlouvu o úvěru podepsala, tak s tímto souhlasila. chtělo by si to přečíst podmínky smlouvy, anebo zeptat právníka.

Robert_PM

Patrně nebudete „spolužadatel“ ale budete buď „ručitel“ nebo „solidární dlužník“. Tak jako tak platíte. A není cesty zpět.