annas

Spoléhají často ti, kdo nepracují, na pohádkové Stolečku, prostři se a Oslíčku, otřes se? Co Obušku, z pytle ven?

  1. Dá se říct, že to tak funguje v sociálním státě?
  2. Myslíte, že i tento typ pohádek má stále dětem co říct?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/ban­kovka-euro-bankovky-209104/

Nejlepší odpověď
zjentek

Nesmyslná otázka. Nelze v tomto ohledu paušalizovat, zvláště pak, je-li postaveno na pohádkovém základu.

An, věřila byste i jako žena, že na světě existují lidé, kteří nechodí do zaměstnání proto, že netouží po penězích? Tito lidé vesměs pracují. To by taky byl sám proti sobě, kdo by nepracoval, že ano… brzy by nejspíše nějak onemocněl… jakkoli… ostatně jako všichni, kteří nikdy nepracovali fyzicky.

Další odpovědi
hapiky

Ten, kdo nepracuje nemá poněti, jak dobrý je pocit s dobře vykonané práce.
Samozřejmě, pokud není nechutně bohatý. Ti mají jiné pocity. Na některé by
„obušku z pytle ven“ bylo docela hodně žádoucí.

nyjono

Ne.
Očekávají, že jim někdo pomůže. Stát, sousedé, příbuzní, známí atd.
Za jejich situaci z 95% může to nebo ono nebo ten či onen a nemohou pracovat tam, co chtěli nebo měli protože to a to.

Drap

Myslím, že pohádky, i tyto mají stále co říct dětem. Spoléhat ale na to v reálném životě, většinou dobře nekončí.

Hufnágl

Ne, na pohádky nespoléhají, oni spoléhají na štědré příspěvky od státu!

Kepler

  1. Částečně funguje, ale tyhle pohádkové artefakty jsou mimořádně vzácné. Jistější je někde něco čórnout.
  2. Myslím, že ano. Vzbuzuje to v nich naději a falešnou představu o spravedlnosti. Až vyrostou, jsou šokováni tím, jaký je život svině.

annas

Hufnágl,

jako vždy jste mou otázku nepochopil. Ani ty další dvě podotázky. . Nebudu vysvětlovat, co je metonymie …

Hufnágl

To samé je, že jsi nepochopila moji otázku vteřiny/sekundy

annas

Když dva dělají totéž, není nikoliv to samé,. ale totéž. Samozřejmě jste si nerozklikl „to“. Kdo chce pochopí, kdo nechce …

Ani jednou jste na mou otázku neodpověděl.....

Bohužel,. nemohu se srovnávat s vaší moudrostí, všestranností, dokonalostí ve všech ohledech. Hlavně že vám jiní rozumějí …

Hufnágl

…Hlavně že vám jiní rozumějí … a votom to je.

annas

Co znamená votom to je?

annas

Znám jen" o tom to je" jako profláknuté, nespisovné:

„nadužívání předložky „o“, jak říkal svého času cimrmanolog Ladislav Smoljak, je jen z toho důvodu, že ten člověk se vlastně neumí ani vyjádřit, nebo neví co říct, anebo mu ono „o“ slouží k mlžení, nebo dokonce k zamlčení odpovědi.“ atd.

http://www.e-kniha.com/proc-se-dnes-tak-naduziva-o-tom-to-je.html

Na toto téma vložil otázku dust8.

zjentek

Eště bych rád také dodati, že nespatřuji žádné ekonomické peklo ve špinavých, páchnoucích ubožácích, somrujících pětikačku „za vozík“ někde před Lidlem. To ne e. Předzvěst nadcházejícího ekonomického pekla ovšem vidím přesně tam, kde už dnes vlastně operuje. takže zrušme si ta státní KORYTA. Děkuji, zjentek.

zjentek

…Ti chudáci nedostanou z pytlíčku ven už zhola nic… natož pak tam ten „obušek“.

annas

Zjentek,

nepochopil l jste nadsázku. Někteří opravdu raději spoléhají na podporu, než by pracovali tam, kde mají.

Práce je dost, ale lidi nejsou. Říkal mně známý majitel stavební firmy, má dostatek zakázek, ale málo lidi. Chvíli pracuji, nekvalitně, takže musí odejít, jenže chtějí odstupné.

zjentek

Tam, kde mají? A kde to je? Přece není místo pro všechny. Vždy bude více lidí, než možností práce za plat/odměnu. Když zrušíme jen „lukrativní koryta“ celoživotním flákačům od maturity nahoru, bude obrovská nezaměstnanost. A pak přijde peklo, protože to bezesporu přijde, až se začnou midlit bohatí mezi sebou. Tak co otázka řeší? Ubožáky, kteří se neprosadili? Nebo tedy práci „za plat“? Vím, nadsázka, ale… možná jste se chtěla zeptat, jaký je rozdíl mezi prací a uměním přijít k penězům. Jen hádám. Mlčim mlčim…

Mějte krásný zbytek dne, z.

annas

Ad zjentek,

Stolečku, Oslíčku .. pokud znáte pohádku, tak víte, kdo dostal jídlo a peníze. V sociálním státě je to podpora, kterou dostávají mnozí nezaslouženě, jiní nikoliv. Mnohým stačí podpora, nabízená práce jim nevyhovuje. Nebo v době pobírání podpory pracují načerno.

Práce je, ale lidi nejsou. Překvapil jste mě, jiný názor mě nevadí, ale otázka není nesmyslná, jak je vidět z odpovědí.
Využila jsem pohádky. I když přeneseně, jsou aktuální.

U Hufnágla a bodujícího je vidět, že neznají pohádky. Stoleček, Oslíček = podpora.

zjentek

Oprava: …NAPROSTO ZBYTEČNÁ lukrativní koryta…

zjentek

Oprava: …NAPROSTO ZBYTEČNÁ, STÁTEM HRAZENÁ lukrativní koryta… (;