dan1005ful1

Společník v autoškole

Dobrý den moje sestra dělá řidičák a já se chci zeptat jestli je možné když má jízdy jet sní?

Nejlepší odpověď
anonym

Učitel autoškoly nese odpovědnost za řádně přihlášeného žáka. Obávám se, že pokud jízdu s jinými osobami nebude zakazovat přímo zákon, tak stanovy autoškol určitě.
Zkus si to promítnout z opačného hlediska. Ty bys riskoval to, že v případě ohrožení nebo dokonce nehody budeš odpovídat ještě za osobu, kterou vezmeš do auta „na černo“? Jiné by to bylo v případě, že bys byl do autoškoly přihlášen také a s učitelem se předem domluvil.
Upřímně se přiznám, že během vlastní autoškoly bych nebyla ráda, kdyby se mnou někdy jel bratr.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Není to možné. Ve výcvikovém vozidle smí jet pouze žák jako řidič, jiný žák, který bude mít jízdu třeba po něm, učitel, posluchač učitelského kurzu, případně komisař u závěrečné zkoušky…toť vše